Spotkanie Środowisk Twórczych i Mecenasów Kultury

     

20 czerwca 2014r. w ostródzkim Centrum Użyteczności Publicznej odbyło się Spotkanie Środowisk Twórczych i Mecenasów Kultury. Na wydarzeniu pojawiło się blisko 200 osób. W jego trakcie uhonorowano Orkiestrę Miejską w Ostródzie za zasługi artystyczne w trakcie swojej wieloletniej działalności. Szczególne podziękowania trafiły do dyrygenta, Sławomira Oleczka. 
- jako młody człowiek śpiewałem pod pańską batutą, uczyłem się dyscypliny i dokładności, które są elementarnymi częściami muzyki - powiedział Starosta Ostródzki, Włodzimierz Brodiuk - Serdecznie za to wszystko dziękuję i życzę wielu sukcesów i niegasnącego zapału do pracy, jaki charakteryzuje Orkiestrę Miejską pod pana pieczą. 
Po uroczystych podziękowaniach na scenę weszli członkowie zespołu Gospelchor z Bonn pod dyrekcją Christopha Giessera. Występ poprowadził prezes Stowarzyszenia Muzyki im. Feliksa Nowowiejskiego, Ryszard Szurgot. W trakcie ponad godzinnego recitalu grupa zaprezentowała publiczności wiele znanych utworów zagranicznych. Polskim akcentem    w koncercie była pieśń "Pan kiedyś stanął nad brzegiem", którą zespół wykonał wspólnie z publicznością. Na zakończenie na sali pojawił się wielki tort jubilata, którego pokroił sam kapelmistrz Sławomir Oleczek.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury
na lata 2007-2013

Unia Europejska